„Šturmas“ orientavimosi varžybų automobiliais taisyklės

 1. Registracija

  1. Komandos registracija, bilietų įsigijimas ir jų aktyvacija yra atliekami tik adresu www.sturmas.lt. Bilietai renginio vietoje neparduodami.
  2. Komandos nupirkti bilietai ir patvirtintos registracijos yra vardinės. Sumokėti pinigai už bilietus nėra grąžinami. Komandos patvirtintas bilietas sistemoje negali būti perkeltas kitai komandai. Jeigu turite žaidimo kuponą, jį galite padovanoti arba leisti naudoti kitai komandai. Kiekvieną kuponą aktyvuoti įmanoma tik vieną kartą. Kuponus/bilietus pardavinėti už pinigus griežtai draudžiama.
  3. Varžybų startas įvyksta numatytu laiku (20:00). Komandos gali varžybas pradėti organizatorių rekomenduojamoje vietoje arba bet kurioje pasirinktoje vietoje renginio mieste.
  4. Komandos dalyvių amžius orientacinėms varžyboms nėra ribojamas. Dalyvauti renginyje gali visi norintys!
  5. Visų renginių startų laikas yra iš anksto aprašytas www.sturmas.lt internetinėje svetainėje.
  6. Visos užsiregistravusios komandos startuoja vienu metu.
 2. Varžybų taisyklės

  1. Svarbiausia renginio taisyklė - laikytis saugumo ir saugoti savo bei kitų žmonių sveikatą tiek gatvėje, tiek automobilyje. Šturmas yra tik pramoga - nerizikuokite savo gyvybe. Pasirinkite saugų automobilio greitį. Visi dalyviai žaidimo metu privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų ir Kelių Eismo Taisyklių (KET).
  2. Žaidimo metu draudžiama būti apsvaigus nuo alkoholio arba kitų psichotropinių medžiagų.
  3. Žaidimo metu visos užduotys bus pasiekiamos adresu https://go.sturmas.lt
  4. Kiekvienos varžybos turi ribotą organizatorių nustatytą laiką, per kurį jūs turite įvykdyti kuo daugiau užduočių.
  5. Šturmo sistema automatiškai fiksuoja paskutinį įkėlimą/atsakymo pakeitimą ir / arba pateikimą sistemoje ir jį priima kaip galutinį atskaitos tašką, kada yra baigiamas žaidimas.
  6. Kiekviena užduotis turi taškus, kurie yra nustatyti organizatorių ir galutiniame rezultate skaičiuos jūsų taškų kiekį. Kuo daugiau komanda per varžybas surinks taškų, tuo aukštesnėje pozicijoje būsite.
  7. Kiekvieną užduotį turite vykdyti tiksliai taip kaip parašyta kiekvienoje užduotyje.
  8. Visų užduočių nuotraukose privalo matytis tie patys du komandos nariai.
  9. Nuotraukas į sistemą galima kelti iš bet kokio įrenginio. Tos pačios komandos vardu vienu metu prie sistemos gali būti prisijungęs neribotas kiekis žmonių. Pagalbinė komanda, padedanti spręsti užduotis, yra ne tik leidžiama, bet ir rekomenduojama.
  10. Užduotis komandos gali vykdyti ir pateikti bet kokia eilės tvarka, neprivaloma pradėti nuo pirmos užduoties. Optimali užduočių vykdymo tvarka/maršrutas yra vienas svarbiausių varžybų elementų. Tačiau jei varžybose pateikta nulinė užduotis, būtinai perskaitykite ją - ji bus svarbi visose kitose užduotyse.
  11. Komandoms už neaplankytas vietas, neišspręstas užduotis ar neįkeltas nuotraukas taškai atimami nebus.
  12. Nuotraukos/sprendimai esantys išmaniojo įrenginio arba kompiuterio atmintyje nėra vertinami. Varžybų teisėjai neįkeltų į sistemą nuotrauką vertinti negali. Visos atliktos užduotys be įkeltų sprendimų į sistemą laikomos neišspręstomis.
  13. Jei užduotis įvykdoma neatitinkant užduoties sąlygos, užduotis traktuojama kaip neįvykdyta.
  14. Dalyviai, turintys pretenzijų dėl užduočių vertinimo, gali pildyti apeliacijos sistemoje. Tai yra leidžiami daryti 20 minučių nuo varžybų pabaigos. Tai galima daryti tik naudojantis programėle. Jokios situacijos telefonu, elektroniniu paštu arba Facebook susirašinėjimų būdu nėra sprendžiamos.
   1. Organizatoriai ir vertintojai nežiūri pretenzijų išreikštų socialinio tinklo žinutėse arba telefonu.
   2. Kiekviena komanda gauna 3 apeliacijas nepriklausomai nuo klaidingų ar teisingų atsakymo skaičiaus. Specialiame teksto laukelyje prašome pakartotinai įvesti, kodėl manote, kad Jūsų atsakymas buvo neteisingai įvertintas. Programėleje galėsite pamatyti, ar apeliacija buvo patvirtinta ar atmesta su detalesniu organizatoriaus komentaru.
   3. Organizatorių sprendimai vertinant užduotis po pakartotinės peržiūros yra neginčijami.
  15. Komandos privalo laikytis žemiau išvardintų Sąžiningo žaidimo taisyklių (angl. Fair play) taisyklių:
   1. Žaidimo metu draudžiama naikinti ar kitaip gadinti užduotims įvykdyti reikalingus objektus.
   2. Draudžiama trukdyti kitoms komandoms dalyvaujančioms žaidime.
   3. Draudžiama sekioti kitas komandas.
   4. Visas užduotis turite įveikti savarankiškai, išskyrus tuos atvejus, jei kitaip nurodyta konkrečioje užduotyje.
   5. Draudžiama bandyti pakenkti sistemos darbui, ieškoti jos pažeidžiamumų ir trikdyti veiklą. Sistema prašome naudotis tik pagal paskirtį. Šios taisyklės nesilaikymas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal LR įstatymus. Identifikavus įsilaužimą informacija bus perduota policijai bei kitoms teisėsaugos institucijoms. Pastebėjus klaidų, prašome pranešti apie jas [email protected] arba skambinti www.sturmas.lt nurodytais kontaktais.
 3. Finišas

  1. Pasibaigus varžybų laikui komandos gauna 20 minučių apeliacijoms įvykdyti. Laikas skirtas apeliacijoms nėra įtraukiamas į dalyvių laiką.
  2. Finišuoti komanda gali bet kurioje pasirinktoje miesto vietoje.
  3. Pasibaigus varžyboms, niekur važiuoti „atsižymėti“ nereikia.
 4. Apdovanojimai

  1. Šturmo orientavimosi varžybos neturi specialios apdovojimų dalies, vakarinės programos.
  2. Po finišavimo, kartu su savo komanda galite vykti į savo pasirinktą vietą (namus, barą, restoraną ar kt. įstaigą) ir laukti rezultatų sistemoje.
  3. Jeigu Jūsų komanda pateko į TOP10, per keletą valandų nuo varžybų pabaigos gausite elektroninį laišką, kuriame bus sudėti visi Jūsų laimėjimai (kuponai, dovanų čekiai, ir kt. rėmėjų prizai)
  4. Organizatoriai nėra atsakingi už neteisingai į sistemą įvestą elektroninį paštą.
 5. Rezultatų skaičiavimas

  1. Šturmo varžybose kiekviena užduotis turi numatyta taškų skaičių. Kuo daugiau atlieka užduočių, tuo daugiau varžybinių taškų gaunate. Nuo paskutinio įkelto atsakymo per varžybas yra skaičiuojamas papildomas laiko bonusas.
 6. Organizatorių teisės

  1. Bet kurios taisyklės pažeidimo metu, organizatoriai pasilieka teisę diskvalifikuoti visą komandą.
  2. Organizatoriai pasilieka teisę, koreguoti arba papildyti taisykles.